Loader

Tarasy drewniane

Taras drewniany to rozwiązanie, które ma wiele zalet technicznych, ale przede wszystkim pod względem estetycznym deklasuje deski kompozytowe lub posadzki wyłożone płytkami ceramicznymi. Choć jest to technologia stosunkowo kosztowna, nie brakuje inwestorów, którzy doceniają naturalne piękno drewnianych tarasów oraz ich bezkompromisową funkcjonalność.

Tarasy dla zielonych

Jednym z podstawowych argumentów, po które sięgają miłośnicy tarasów drewnianych, aby uzasadnić swój wybór, jest ekologia. Drewno to materiał naturalny, a jego konserwacja, nawet jeśli wymaga stosowania chemikaliów, nadal jest mniej szkodliwa dla środowiska, niż wyprodukowanie i późniejsza utylizacja kompozytów. W połączeniu z modą na „zielone” domy powoduje to bardzo znaczny wzrost zainteresowania tarasami z drewna, które są obecnie przygotowywane z wielu różnych gatunków drzew i wykańczane w dziesiątkach stylów.

Stylistyka wygrywa wszystko

Drewno jest wdzięcznym materiałem, jeśli chodzi o wykończenia. Można zabarwić je na niemal dowolny kolor, również niejednolity i z deseniem, ale można także zdecydować się na zachowanie jego naturalnego wzoru, co jest dla wielu inwestorów rozwiązaniem najbardziej satysfakcjonującym. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby także łączyć w ramach jednej aranżacji tarasu deski albo tylko barwione na różne kolory, albo nawet wykonane z różnych gatunków drewna. Daje to możliwość uzyskania zupełnie niepowtarzalnych kompozycji barwnych, które są tym bogatsze, że deski można wykończyć w różny sposób, aby podkreślić lub ukryć ich naturalne usłojenie oraz fakturę powierzchni.

Jakość może być wzorem

Tarasy drewniane, które znajdują się z naszej ofercie, są produkowane z najwyższej jakości drewna pozyskiwanego w całości z certyfikowanych i legalnych upraw. Proces obróbki desek pozwala na usunięcie z linii wszystkich wadliwych półproduktów, a technologie zabezpieczania drewna gwarantują, że każda deska jest w pełni odporna na zawilgocenie i promieniowanie UV, które odpowiada za bardzo szybkie osłabienie struktury drewna oraz zmianę jego koloru. Dobór środków zabezpieczających, w tym impregnatów i lakierów, dokonywany jest zawsze z myślą o najwyższej jakości gotowego produktu, ale też z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Zalecane rozwiązanie

Drewniane tarasy coraz częściej są dziś rozwiązaniem zalecanym przez architektów. Nie tylko dlatego, że są trwałe i efektowne, ale także dlatego, że jest to jedna z bardzo nielicznych technologii wykończenia tarasu, która pozwala na zachowanie pełnej harmonii między wystrojem ścisłego sąsiedztwa domu oraz otaczających go terenów – dzięki drewnianemu tarasowi projekt lepiej koresponduje z otoczeniem i sprawia wrażenie idealnie dopasowanego. Jest to obecnie dominujący kierunek architektoniczny, ponieważ pozwala nie tylko na tworzenie pięknych obiektów, ale również prowadzi w konsekwencji do współtworzenia pięknych okolic. Oczywiście – przy wyborze drewnianego tarasu nikt nie kieruje się wyłącznie wspólnym interesem, jednak na pewno jest to jeden z długiej listy argumentów przemawiających za wyborem dobrego tarasu drewnianego.

Back To Top